Muzyka folkowa

Muzyka folkowa

Sprzęt po polsku - Konferencja i symultaniczne Poradnik

Sprzęt Translation (lub skorzystać z jego bardziej odpowiednie nazwy: sprzętu do tłumaczeń symultanicznych i sprzęt do tłumaczenia symultanicznego) jest używany w konferencjach i spotkaniach przekazać głos tłumacza do słuchaczy. Prawdopodobnie widziałeś zdjęcia Organizacji Narodów Zjednoczonych, gdzie międzynarodowi delegaci dysponują małą słuchawkę - to sprzęt do tłumaczeń.Dermo Estetic Eskulap Konkretnie, to słuchawka podłączony do odbiornika.

OTO JAK TO DZIAŁA:

Z tyłu sali (lub w sąsiednim pokoju) zespół tłumaczy siedzi w budce tłumienia dźwięku, słuchanie przez słuchawki prezenter. Oni robią twarde części: są jednocześnie słuchać i interpretowania co słyszą w innym języku. Ich głos jest odbierany przez mikrofon, który rozprowadza dźwięk za pośrednictwem konsoli interpretera do nadajnika.

Nadajnik działa jak miniaturowy stacji radiowej - wysyła sygnał na zewnątrz do pomieszczenia. Każdy słuchacz potem słyszy głos tłumacza na małym odbiornikiem, poprzez słuchawki. Niektóre nadajniki podczerwone - używają niewidzialne fale świetlne w celu rozprowadzenia sygnału w całym pomieszczeniu. Głównym zastosowaniem urządzenia na podczerwień jest ściśle tajnych konferencjach takich jak rząd i ONZ spotkań, gdzie nawet najmniejsza szansa podsłuchu nie mogą być tolerowane. Ponieważ światło nie może przechodzić przez ściany nieprzezroczyste, wyposażenie ustne podczerwień jest uważana za najbardziej poufne (tak długo, jak możesz być pewien, że zamknięcie zasłony!)

Inną główną formą tłumaczenia sprzętu radiowego jest oparte FM. Tutaj, o małej mocy sygnału radiowego na określonej częstotliwości jest nadawany przez pokój.

Jeżeli więcej niż jeden język będzie interpretowany, a każdy język będzie musiał być na oddzielnej częstotliwości lub kanału, a publiczność wybrać język, które chcieliby usłyszeć na swoim odbiorniku.


- autor artykułu

Dodaj komentarz