Muzyka dawna

Muzyka dawna Wiele osób jest pomocna myśleć o sobie w kategoriach rzeczy, które znają i nie wiedzą o sobie, a to, co inni wiedzą, albo nie wiem. Jednym z zadań w grupie jest, aby spróbować pomóc członkowie stają się bardziej znane na innych i do siebie przez trzy główne sposoby:

1. Dyskusja na temat rzeczy, które zazwyczaj mają ukryte o sobie lub mówić o myśli dotyczących innych (self-ujawnienie),

2. słuchać, co inni mają do powiedzenia o tym, co może być twoje ślepe plamki (sprzężenie zwrotne),

Muzyka dawna

3. słuchać ciężko i trudno myśleć, dzięki czemu można lepiej zrozumieć siebie (wglądu).

W uzupełnieniu do spontanicznej interakcji pomiędzy członkami grupy, które często wykorzystują, aby pomóc pacjentowi osiągnąć swoje cele, niektórzy przywódcy grupy mogą liczyć na kilka innych technik, jak również. W niektórych grupach mogą występować pewne nauczanie w formie wykładów, dyskusji zogniskowanych, materiałów informacyjnych lub odczytów. Niektórzy liderzy mogą wykorzystywać ćwiczenia strukturalne lub lekcji w celu wzmocnienia procesu uczenia się. Takie dodatkowe środki pomocnicze do poznawania siebie i innych może być bardzo pomocne, jeśli dać mu swój pełny wysiłek.

Jak są grupowe i indywidualne leczenie inaczej?

Muzyka dawna

Terapia grupowa jest czymś różni się od terapii indywidualnej. Dla wielu ludzi - na przykład ludzie, którzy są nerwowy wokół innych lub mają niską samoocenę - terapia grupowa może być bardziej skuteczne niż terapii indywidualnej. Dla niektórych ludzi, ideałem jest, aby być w obu grupach i terapii indywidualnej, gdzie informacje zwrotne od grupy mogą być przetwarzane w sesji z terapeutą indywidualnym i rosnącej samozrozumienia od indywidualnej pracy może pozwolić jeden jest bardziej realne w grupie.

Czy Grupy naprawdę pomóc ludziom?

Terapia grupowa jest powszechnie stosowany i jest standardową częścią programów leczenia od ponad 50 lat.

- autor artykułu

Dodaj komentarz